4TET - II. verze - rezervace vstupenek ukončena, vstupenky zakoupíte na předprodejních místech

4TET - II. verze - rezervace vstupenek ukončena, vstupenky zakoupíte na předprodejních místech

16. 3. 19:00 KINO LUNA

koncert

vstupné 480, 450, 370, 250 Kč

tenor David Uličník, baritone 1 Jiří Korn, baritone 2 Jiří Škorpík, bass Dušan Kollár 

4TET
je vokální seskupení. Byl založen z iniciativy Jiřího Korna v říjnu 2oo2. Poprvé se tito “muži v černém” představili skladbou „How Deep Is Your Love“ v provedení „a capella“. Bouřlivá reakce publika, stoupající zájem posluchačů, vystoupení po celé ČR i v zahraničí a časté účinkování v televizních pořadech (Manéž Bolka Polívky, Miss 2003, Zlatá mříž, Gogošou…atd.), byly důvodem pro přípravu mnoha dalších songů (Lady Karneval, Tears In Heaven, Lion King, Addams Family a dalších), k nazkoušení koncertního programu a k vydání tří CD: 4TET 1st (2004), 4TET 2nd (2005) a 4TET 3rd (2008).
Umělecky projev tohoto vokálního seskupení se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké a “taneční” výkony všech aktérů na jevišti…
po úspěšných cd 1st. a 2nd. je tu dlouho očekávané třetí album vokálního seskupení „4TET“ s příznačným názvem - 4TET 3rd.Tito „muži v černém“ představují domácí i světové hity v originálním aranžmá, s důrazem na rytmus, velmi neotřelé harmonie a textové úpravy, opřené tradičně o bravurní vokální výkony.


Jiří Škorpík 
je skladatelem, aranžérem, instrumentátorem a hudebním producentem. Spolupracoval na mnoha projektech předních umělců a producentů i jako dirigent, hudební režisér, vokalista a instrumentalista.
Jiří Korn je významnou osobností v české kultuře, zasahující do všech oblastí hudby, tance a herectví. Je znám díky svým všestranným schopnostem, originalitě a profesionálnímu přístupu ke každému uměleckému výkonu. Je jediným zpěvákem v České republice, který si udržuje pevnou pozici na hrotu populární hudby a prvním propagátorem moderních trendů. Postupem času si vybudoval široký okruh diváků a významných styků a ovlivňuje tak kulturu v celé ČR.

Dušan Kollár
V roce 2002 se stal zakládajícím členem pánského vokálního kvarteta 4TET s Jiřím Kornem, Jiřím Škorpíkem a Davidem Uličníkem. Spolu vydali již dvě alba – 4TET 1st a 4TET 2nd a toto léto budou pracovat na připravovaném 4TET – 3rd. Před dvěma roky odsartoval spolupráci s muzikálovým divadlem Broadway rolí Aramise v muzikálu Tři mušketýři, poté se podílel na v obnovené premiéře muzikálu Kleopatra rolí Apollodora. V současnosti ho můžete vidět v muzikálu Golem jako Rabína Löwa v novém divadle Hybernia a Angelika v divadle Broadway, kde hraje roli Filipa.

David Uličník
S lehkostí se pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po námluvy se světem moderní klasické hudby. Patří mezi vyhledávané zpěváky náročných muzikálových rolí, za něž byl opakovaně nominován na divadelní cenu Thálie. Mezi své největší úspěchy řadí ztvárnění Jeana Valjeana ze slavných Bídníků (Les Misérables), nebo amerického vojáka Johna z muzikálu Miss Saigon. Mezi českými interprety drží David pozoruhodný rekord, když měl možnost účinkovat v těch nejvýznamnějších scénických dílech Leonarda Bernsteina u nás i ve světě.