SKRYTÁ BARVA VĚCÍ (Il Colore nascosto delle cose)

SKRYTÁ BARVA VĚCÍ (Il Colore nascosto delle cose)

8. 12. 20:00 KINO LUNA

Itálie / Švýcarsko 2017, 115 minut 
FESTIVAL ITALSKÉHO FILMU

vstupné 50 Kč
film na ČSFD

Režie: Silvio Soldini
Hrají: Valeria Golino, Adriano Giannini, Arianna Scommegna, Laura Adriani, Anna Ferzetti, Andrea Pennacchi, Beniamino Marcone, Mattia Sbragia, Valentina Carnelutti, Roberto De Francesco, Giuseppe Cederna
Scénář: Doriana Leondeff, Davide Lantieri, Silvio Soldini
Kamera: Matteo Cocco
Střih: Giorgio Garini, Carlotta Cristiani
Výprava: Marta Maffucci
Kostýmy: Silvia Nebiolo
Hudba: Gian Luigi Carlone

Festivaly a ocenění:
• Film Fest Gent 2017: Focus on Italy
• Haifa International Film Festival 2017: Panorama
• La Biennale di Venezia 2017: Fuori Concorso - Premio Civitas Vitae, Premio Lizzani
• Lavazza Italian Film Festival 2017: Lights. Drama, Action!
• Mostra Internacional de Cinema 2017: Perspectiva internacional
• Zurich Film Festival 2017: Gala Premieres

Teo je člověk na útěku. Před svou minulostí, před původní rodinou, před ženami, s nimiž tráví noc a pak se vytrácí za rozbřesku, před odpovědností. To jediné, co miluje, je práce, jako tvůrčí pracovník reklamní agentury nedovede ani na okamžik vypnout, skrze tablet a mobilní telefony udržuje nepřetržité a neodbytné spojení se světem.
Emma přišla v šestnácti letech o zrak, ale odmítla připustit, aby se její život propadl do temnoty. Spíše život pevně uchopila, se svým handicapem svedla boj a přijala ho s vědomím, že každý den znamená bitvu. Provozuje osteopatii a s bílou holí se samostatně a odhodlaně pohybuje po městě. Před nedávnem odešla od manžela a duchaplný a bezstarostný Teo se jeví jako ten pravý, s kým si dopřát rozptýlení. Pro Tea, který zahájil vztah jako hru a sázku, je Emma jiná než všechny ženy, jež dosud potkal, její svět ho přitahuje i děsí zároveň. Závan lehkosti je překvapí, ale radostné plynutí náhle končí. Oba se vracejí ke svému životu, ale nic už nebude stejné jako dřív.