PÁSOVCOVO PROROCTVÍ (La profezia dell´armadillo)

PÁSOVCOVO PROROCTVÍ (La profezia dell´armadillo)

9. 12. 20:00 KINO LUNA

FESTIVAL ITALSKÉHO FILMU
Itálie 2018, drama, 99 minut

vstupné festivalové 60 Kč
film na ČSFD

Režie: Emanuele Scaringi. Scénář: Michele Rech aka Zerocalcare, Oscar Glioti, Valerio Mastandrea, Johnny Palomba, dall'omonimo fumetto di Zerocalcare.
Hrají: Simone Liberati, Pietro Castellitto, Laura Morante, Valerio Aprea, Claudia Pandolfi, Teco Celio, Diana Del Bufalo, Valerio Ardovino, Gianluca Gobbi, Kasia Smutniak, Samuele Biscossi, Rosa Diletta Rossi, Michela De Rossi, Vincent Candela, Adriano Panatta, Sofia Staderini.

Zero má dvacet sedm let, žije v okrajové čtvrti Rebibbie, v Tiburtina Valley, kde všechno chybí, ale nic není potřeba. Je ilustrátor bez práce, a tak si přivydělává doučováním francouzštiny, statistikou řad u odbavování na letišti a ilustracemi pro nezávislé punkové hudební skupiny. Jeho život běží stále stejně. Dny tráví v římské hromadné dopravě na cestách za prací a za matkou. Jednoho dne ho však doma čeká zhmotnění jeho vlastního kritického svědomí: skutečný pásovec z masa a kostí, tedy spíše z textilu a plastu, který ho začne konverzacemi na hraně paradoxu informovat o dění ve světě. Jeho druhem v každodenním boji za udržení se na hladině je Secco, kamarád z dětství. Zpráva o smrti Camilly, spolužačky a nenaplněné lásky z dob dospívání, ho přiměje k přehodnocení dosavadního života a svým vše znevažujícím duchem se postaví nemožnosti sdílet, pochybám i nedostatku jistot své generace, která zůstala odstřihnuta od světa.

účast na festivalech a ocenění:
    Annecy Cinema Italien 2018: Concorso
    Athens International Film Festival 2018: Festival Darlings
    La Biennale di Venezia 2018: Orizzonti
    MittelCinemaFest 2018

Zřizovatel:
Městský obvod Ostrava-Jih