F. Cilea: ADRIANA LECOUVREUR

F. Cilea: ADRIANA LECOUVREUR

20. 1. 16:00 KINO LUNA

přenos vrcholné operní podívané z Metropolitní opery NY

vstupné 300 Kč

Adriana Lecouvreur • Francesco Cilea • opera • nová inscenace, poprvé v HD
Dirigent: Gianandrea Noseda
Režie: Sir David McVicar
Scénografie: Charles Edwards
Kostýmy: Brigitte Reiffenstuel
Světelný design: Adam Silverman

Obsazení: Adriana Lecouvreur (Anna Netrebko), Kněžna z Bouillon (Anita Rachvelishvili), Maurizio (Piotr Beczała), Abbé (Carlo Bosi), Michonnet (Ambrogio Maestri), Kníže z Boullion (Maurizio Muraro)

Předpokládaná délka: 3 hod 58 min (včetně dvou přestávek)
Znění: Italsky s českými titulky

Anna Netrebko bude poprvé na jevišti Metropolitní opery zpívat titulní roli v opeře Adriana Lecouvreur, příběhu slavné francouzské herečky z 18. století, která se zamilovala do válečného hrdiny Maurizia, v podání Piotra Beczały. Cileovu tragédii hudebně nastudoval Gianandrea Noseda a režíroval Sir David McVicar, který v inscenaci použil funkční repliku barokního divadla. Obsazení doplňuje Anita Rachvelishvili jako kněžna z Bouillon, Adrianina sokyně v lásce, Ambrogio Maestri v roli Adrianina věrného přítele Michonneta a Carlo Bosi jako pokrytecký Abbé.

Adriana Lecouvreur vznikla v koprodukci s londýnskou Royal Opera House, Covent Garden, Gran Teatre del Liceu v Barceloně, Vídeňskou státní operou, San Francisco Opera a L´Opéra National de Paris.

MNOŽSTEVNÍ/ABONENTNÍ SLEVY
Základní vstupné činí 300 Kč.
Při současném nákupu 4 a více ks vstupenek na 2 a více představení Metropolitní opery je možno získat abonentskou slevu,
která činí 50 Kč z jedné vstupenky. Vstupenka po slevě stojí 250 Kč.



 

Zřizovatel:
Městský obvod Ostrava-Jih