OPERETNÍ A MUZIKÁLOVÉ MELODIE

OPERETNÍ A MUZIKÁLOVÉ MELODIE

18. 5. 17:00 KOMORNí KLUB

koncert

vstupné 140 Kč

program:
A. L. Webber: Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť - Snad sním či bdím
J. Bažant, J. Malásek, V. Hála: Starci na chmelu - směs
C. Porter: Kiss me Kate - Já jsem zlá
E. Kálmán: Čardášová princezna - Píseň Boniho
K. Svoboda: Drákula - Jsi můj pán, Smrt, Vím, že jsi se mnou

A. Boublil: Bídníci - Už vás dávno znám
Z. Petr: Sto dukátů za Juana - Tak já nevím
A. L. Webber: Sunset Boulevard - Píseň Joe, Neumím se však lásky vzdát
M. Legrand: Marguerite - Tvář
R. Friml: Rose Marie - Ten tanec jak už dávno znám
E. Kálmán: Čardášová princezna - To je ta láska
O. Nedbal: Polská krev - Blondýnky sladké

účinkují:
Soňa Jungová a Roman Harok - zpěv
Regina Bednaříková - klavír

Roman Harok, rodák z Bílovce absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor hudebně-dramatický (1999). Již během studií hostoval v Divadle Petra Bezruče, v Národním divadle moravskoslezském i v Divadle loutek. První angažmá získal v Divadle Petra Bezruče, ve kterém hrál během pěti sezón mnoho činoherních rolí (Valér – Tartuffe, Nožík – Malé noční hry, Bertík – Ústa Micka Jaggera, Sick Boy – Trainspotting ad.). Současně hostoval v operetním souboru NDM, což následně vyústilo v nabídku na stálé angažmá. Od sezóny 2004/2005 je sólistou souboru opereta/muzikál NDM, v němž ztvárnil řadu operetních i muzikálových rolí – např. Joea vLimonádovém Joeovi, D’Artagnana ve Třech mušketýrech, Kornelia v Hello, Dolly!, Joea/Josefínu v Sugar, Peška v Noci na Karlštejně, Woodyho v Divotvorném hrnci, Popiela v Polské krvi, Nathana v Sázkách z lásky (Guys & Dolls), titulní roli v muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Boniho v Čardášové princezně, Neznámého ve Fantomovi Londýna, Théa Sarapa v Edith a Marlene, Agustína Magaldiho v Evitě, Evžena Zahradníka v Bratránkovi z Batávie, Eddieho Ryana ve Funny Girl, Joea Gillise v české premiéře Sunset Boulevardu, Doufaliona v Ptákovinách podle Aristofananebo Reného v operetě Ples v opeře.
Hostoval rovněž v několika inscenacích operního souboru NDM. Na inscenaci české premiéry muzikálu Sázky z lásky (Guys & Dolls),Romeo a Julie a Cats(Kočky)v NDM se podílel i jako asistent režie. Rovněž hostuje ve Slezském divadle v Opavě a Moravském divadle v Olomouci. Kromě herectví se věnuje dabingu, moderování společenských akcí a příležitostně spolupracuje s ostravským studiem České televize a natáčí i s jinými komerčními stanicemi.

Soňa Jungová je rodačkou z Dolních Domaslavic. Po absolvování gymnázia v Havířově nastoupila v roce 2003 na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě do pěvecké třídy Mgr. Márie Adamíkové. Magisterského titulu dosáhla vroce 2014 na Fakultě umění Ostravské univerzity ve třídě Tatiany Teslyi, zasloužilé umělkyně Ruska. Věnuje se pedagogické činnosti, na ZUŠ v Klimkovicích a na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde vyučuje neoperní a muzikálový zpěv. Na mezinárodní soutěži komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka (2013) získala s Natálií Flórovou kromě prvního místa ve své kategorii, také cenu PhDr. Leona Juřici za nejlepší ztvárnění humoru v hudbě, cenu poroty za interpretaci uměleckého díla 20. nebo 21. století a vystoupení s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Již během studia na konzervatoři navázala spolupráci s operetním souborem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde se představila v rolích: Sylvie (Mamzelle Nitouche), Madelaine (Marguerite), Tlustá Tracy (Fantom Londýna), Matka (Kytice - Vodník), Harpyje (Ptákoviny podle Aristofana), Mary/ Masérka (Sunset Boulevard), Mrs. Van Hopper (Rebecca). V Štátnom Divadle Košice ztvárnila role Marcellina (Figarova svatba) a Pastuchyňa (Její pastorkyňa). Spolupracuje s Pavlem Helebrandem v inscenacích Kytice a Dekameron.

Regina Bednaříková, rodačka z Havířova, vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě - obor klavír ve třídě prof. Z. Duchoslava a Fakultu umění Ostravské univerzity (1996) ve třídě doc. Eleny Gilels, dcery slavného ruského pianisty Emila Gilelse.  Již během studií působila pedagogicky jako učitel a korepetitor na ZUŠ B. Martinů v Havířově, pak na Církevní konzervatoři v Kroměříži a v Opavě a rovněž na Fakultě umění Ostravské univerzity. Od roku 2003 vyučuje na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Se svými žáky a studenty se velmi úspěšně účastní mnoha soutěží s mezinárodní účastí jako korepetitor, dokladem jsou četná přední umístění a mnohá ocenění za “vynikající klavírní doprovod”. Spolupracuje rovněž s předními sólisty na koncertech u nás i v zahraničí.

předprodej: KD K-TRIO, Ostravainfo!!! a v den akce na místě od 16.30 

Zřizovatel:
Městský obvod Ostrava-Jih