DAVID VYSLOUŽIL & ACOUSTIC IRISH, PAVEL TABÁSEK & PARTYJA

DAVID VYSLOUŽIL & ACOUSTIC IRISH, PAVEL TABÁSEK & PARTYJA

13. 10. 19:00 KOMORNí KLUB

koncert 

vstupné 100 Kč

David Vysloužil & Acoustic Irish
David Vysloužil je ostravský rodák, muzikant, autor a textař zpívající o svých kořenech, lidské radosti, pokoře, hrdosti i touze. 
Inspirací pro jeho písně je ostravský kraj, čarokrásně tajemné Beskydy a v neposlední řadě irská melodika. I přes to všechno, kapelu evidentně baví se tzv. "hudebně toulat" do jiných žánrů, jak například Blues, Folk, World music, Swing.
Jasným důkazem tohoto "hudebního toulání" je jejich první oficiální album Skorokruh, které kapela loni natočila v Českém rozhlase Ostrava. Toto album je k sehnání na hudebním nakladatelství a v celé distribuční síti Supraphonu, Indies, ale i na samotných koncertech.  Davidova hudba se vždy vyznačovala hudební přirozeností, smyslností a působivou energií, kterou rozdává nejenom na koncertech...  Jako by tím dával najevo, že život a hudba jedno jsou... 

 
 
Pavel Tabásek & Partyja 
První mezník hudební tvorby nastal kolem roku 1984, kdy Tabásek koupil od svého staršího bráchy za nehorázných 20 Kčs svých prvních 10 akordů načmáraných na papíře, na kterém byl zrovna i zákaz zkoušet  tyto akordy na jeho kytaru. Zakázané ovoce ale zachutnalo, tak kytara provází Tabáska až do teď.
Pavel Tabásek a Partyja natočili doposud dvě CD, odehráli celou řadu koncertů jak na velkých festivalech i v menších klubech (a to jak v elektrické, tak i v akustické podobě). V roce 2011 se kapela zúčastnila festivalu Zahrada 2011 – tentokrát už se ale kromě kategorie kapel Tabásek přihlašuje i v kategorii písničkářů. Na festivalu samotném kapela obsadila krásné 5 místo a Pavel Tabásek (coby písničkář) obsadil místo 2. V roce 2012 Pavel Tabásek získává v Jindřichově Hradci v soutěži písničkářů hlavní cenu – Krtka. Kapela má za sebou vystoupení s celou řadou zajímavých osobností i na prestižních festivalech.

Zřizovatel:
Městský obvod Ostrava-Jih