Aktuální program

APUSENI – PASTORÁLE RUMUNSKÉHO KRASU

24. 5. 18:00 KOMORNí KLUB Multimediální cestopisný pořad Jiřího Kráčalíka.  

ENERGIE REIKI JAKO SOUČÁST ŽIVOTA II. stupeň

25. 5. 9:00 K-TRIO pokračovací kurz Reiki pro absolventy I. stupně

TANEČNÍ VEČERY

26. 5. 17:30 K-TRIO hraje skupina Domino

NEBE?

29. 5. 19:00 K-TRIO Dámská jízda. Chlapi pozor, jedu je dost! 

Kino Luna

Restaurace K-TRIO: Polední menu 22. 5. 2019

Fazolová polévka /1,9/  
150g Vepřový steak na bylinkách, grilovaná zelenina, peč. bramb. čtvrtky /1,9/ 99 Kč
150g Holandský řízek, bramborová kaše, zelný salátek s koprem /1,3,7/ 89 Kč
250g Brynzová tarhoňa se škvařenou slaninou a medvědím česnekem /7,9/ 85 Kč
BUSINESS MENU 150g Vepř. panenka Wellington s másl. zeleninou a zámec. brambůrky, dezert - čokol. soufflé /1,3,7/ 155 Kč
více

   

K PRODEJI UŽ JEN POSLEDNÍCH PÁR KNIH

Na recepci KD K-TRIO si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu 490 Kč také novou knihu městského obvodu Ostrava-Jih, která se zabývá Jubilejní kolonií.
Autorský kolektiv podílející se na vzniku knihy tvoří kronikář obvodu Petr Přendík, archivář Radomír Seďa a pracovník NPÚ Ostrava Martin Strakoš. Publikace vychází u příležitosti 90 let od pojmenování kolonie přívlastkem „Jubilejní“. Název sídliště byl totiž v roce 1928 odvozen od stého výročí vzniku Vítkovických železáren, které byly oficiálně založeny olomouckým arcibiskupem Rudolfem Habsburským 9. prosince 1828. Co kniha nabídne čtenáři? Kniha Jubilejní kolonie: 90 let dělnického sídliště v Ostravě- Hrabůvce je rozvržena do devíti kapitol, v nichž je nejprve popsána historie Hrabůvky od založení Vítkovických železáren, poté stavební vývoj samotné kolonie a jejího okolí, život jejich obyvatel, zachycuje významné události a osobnosti, věnuje se architektuře domů, jejich památkové ochraně a rekonstrukcím. V závěru knihy čtenář najde přehlednou tabulku se seznamy a daty všech domů tvořících kolonii. Publikace obsahující 216 stran se neskládá pouze z výkladových textů, vzpomínek a citací, ale také z bohaté obrazové přílohy, kterou tvoří 77 historických fotografií, 20 současných snímků, 23 stavebních plánů, půdorysů a skic a další obrazové materiály. (pp)

 

Městský obvod Ostrava-Jih vydal publikaci autorů
Mariana Liptáka, Tomáše Majliše, Petra Přendíka, Antonína Szturce a Martina Zálesného „Městský obvod Ostrava-Jih včera a dnes".

Publikace poskytuje na 221 stranách stručný nástin historie území dnešního obvodu a zejména s využitím obrazových materiálů (fotografií a pohlednic) dokumentuje jeho proměnu od konce 19. století do současnosti. Kniha je vůbec prvním pokusem o ucelené zpracování historie největší ostravské městské části, která je domovem více než 100 000 obyvatel.

Kniha je k zakoupení na recepci KD K-TRIO za 320 Kč.