Aktuální program

TANEČNÍ VEČERY

24. 3. 17:30 K-TRIO hraje skupina Domino

MOZKOCVIČNA - VYPRODÁNO

28. 3. 0:00 KOMORNí KLUB Kurz procvičování paměti nejen pro klienty Senior pointu.

KURZY PRO RODIČE DĚTÍ S AUTISMEM

28. 3. 16:00 K-TRIO akce jiného pořadatele

GEMMOTERAPIE - ZDRAVÍ UKRYTÉ V PUPENECH ROSTLIN

28. 3. 17:00 K-TRIO přednáší Mgr. Jarmila Podhorná z Brodku u Konice

Kino Luna

Restaurace K-TRIO: Polední menu 22. 3. 2019

Kmínová polévka s vejci /1,3,9/  
100g Smažené rybí filé, bramborové pyré 99 Kč
150g Vepřové nudličky po myslivecku, divoká rýže /1,9/ 89 Kč
Koprová omáčka, 2ks vejce na tvrdo, vařené brambory /1,3,7,9/ 85 Kč
BUSINESS MENU 150g Pečená krůtí prsa plněná pršutem a sušenými rajčaty, opékané brambory /1/ 129 Kč
vícePOSLEDNÍ KUSY KALENDÁŘE ZA 65 Kč

Kalendář OSTRAVA-JIH Z PTAČÍ PERSPEKTIVY je k mání  na recepci KD K-TRIO

Překvapí vás 13 unikátních snímků našeho obvodu, jak ho viděl málokdo. 

OPĚT V PRODEJI - POSLEDNÍCH 30 KUSŮ

Na recepci KD K-TRIO si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu 490 Kč také novou knihu městského obvodu Ostrava-Jih, která se zabývá Jubilejní kolonií.

Autorský kolektiv podílející se na vzniku knihy tvoří kronikář obvodu Petr Přendík, archivář Radomír Seďa a pracovník NPÚ Ostrava Martin Strakoš. Publikace vychází u příležitosti 90 let od pojmenování kolonie přívlastkem „Jubilejní“. Název sídliště byl totiž v roce 1928 odvozen od stého výročí vzniku Vítkovických železáren, které byly oficiálně založeny olomouckým arcibiskupem Rudolfem Habsburským 9. prosince 1828. Co kniha nabídne čtenáři? Kniha Jubilejní kolonie: 90 let dělnického sídliště v Ostravě- -Hrabůvce je rozvržena do devíti kapitol, v nichž je nejprve popsána historie Hrabůvky od založení Vítkovických železáren, poté stavební vývoj samotné kolonie a jejího okolí, život jejich obyvatel, zachycuje významné události a osobnosti, věnuje se architektuře domů, jejich památkové ochraně a rekonstrukcím. V závěru knihy čtenář najde přehlednou tabulku se seznamy a daty všech domů tvořících kolonii. Publikace obsahující 216 stran se neskládá pouze z výkladových textů, vzpomínek a citací, ale také z bohaté obrazové přílohy, kterou tvoří 77 historických fotografií, 20 současných snímků, 23 stavebních plánů, půdorysů a skic a další obrazové materiály. (pp)

 

Městský obvod Ostrava-Jih vydal publikaci autorů
Mariana Liptáka, Tomáše Majliše, Petra Přendíka, Antonína Szturce a Martina Zálesného „Městský obvod Ostrava-Jih včera a dnes".

Publikace poskytuje na 221 stranách stručný nástin historie území dnešního obvodu a zejména s využitím obrazových materiálů (fotografií a pohlednic) dokumentuje jeho proměnu od konce 19. století do současnosti. Kniha je vůbec prvním pokusem o ucelené zpracování historie největší ostravské městské části, která je domovem více než 100 000 obyvatel.

Kniha je k zakoupení na recepci KD K-TRIO za 320 Kč.